Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Styczeń 2015

Magazyn fanów gitary

Cementery Gates, Cowboys From Hell, I'm Broken, Mouth Of War, Walk... można by długo wymieniać utwory zespołu Pantera, w których Dimebag Darrell zaserwował nam riffy zakrzywiające czasoprzestrzeń. Bez dwóch zdań zespół zmienił bieg historii muzyki metalowej. Tym większą stratą była śmierć gitarzysty, zastrzelonego na scenie podczas jednego z koncertów. Numer styczniowy to hołd dla Dimebaga, któremu poświęcamy aż 14 stron, w tym lekcję stylu solowego (wraz z plikami audio).

 

W numerze także Tomek Andrzejewski, który w składzie międzynarodowym kończy przygotowywać swoją najnowszą płytę - w numerze dwa riffy z tego CD, a także - tylko dla czytelników - jeden utwór w całości (na płycie dla prenumeratorów lub do pobrania z www.media.avt.pl).

 

Oprócz tego Paul Gilbert, Wojciech Hoffmann, Robert Cray i jak zawsze 7 lekcji gitarowych + 2 basowe. Nudzić się nie będziecie! :)

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Dimebag Darrell

Groove, blues, heavy metal - to właśnie Darrel Lance Abbott na zawsze zmienił oblicze ciężkiego grania. Dla nas  - gitarzystów - był kimś więcej, niż niesamowitą osobowością...

strona 38

Tomasz Andrzejewski

Muzyk, kompozytor i nauczyciel gry na gitarze. Jest twórcą warsztatów "Przełamywanie barier technicznych i teoretycznych", systemu zajęć szkolnych "7 stopni zaawansowania" oraz "Gitara dla początkujących w dwóch krokach", a także szefem prywatnej szkoły muzycznej.

strona 32

Paul Gilbert

To nazwisko niezmiennie od lat wywołuje emocje wśród  gitarzystów. Nieszablonowy artysta dysponujący wirtuozerską techniką, bluesową wrażliwością oraz ogromną dawką humoru...

strona 58
Karim Martusewicz
w Basiście

...a poza tym m.in.: Ibanez SRC6, Sandberg Classic Booster, Tanglewood Travel TWRB E, Ampeg BA 108 V2, Ashdown CTM-30...
26 dodatkowych stron

Fender American Special Hardtail Strat.

Seria American Special weszła na rynek kilka lat temu i z miejsca stała się jedną z najpopularniejszych. Nic dziwnego - najtańszy Stratocaster jakiego można kupić z tagiem Made in USA, a do tego naprawdę porządnie zrobiony i wyposażony w przystawki Fender Texas Special - to brzmi jak recepta na sukces...

strona 65

Ibanez JSM10

Od występów z Milesem Daviesem, poprzez współpracę z trio Medeski Martin & Wood po niezwykle imponującą karierę solową, John Scofield odegrał kluczową rolę w rozwoju nowoczesnej gitary jazzowej. Mistrzowskie frazowanie, rozbudowana harmonia i mieszające się ze sobą stylistyki od post-bopu, przez R&B i funk po jazz-rock urzeka w ciągu kilku ostatnich dekad ciągle rosnące grono fanów, a charakterystyczne brzmienie nieodłącznie kojarzone jest z używanymi od początku lat 80. przez artystę instrumentami Ibaneza.

 

strona 69

LTD EC-1000T DMZ

Marka LTD należy do firmy ESP Guitar Company, a w jej ramach oferowane są instrumenty bardziej przystępne cenowo niż choćby produkty spod znaku ESP czy E-II. Prezentowana tu gitara EC-1000T jest nawiązaniem do serii ESP Eclipse, wśród których znajdują się instrumenty nawiązujące swoją budową do klasycznej konstrukcji Gibsona Les Paula.

strona 73