Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Grudzień 2014

Magazyn fanów gitary

No i stało się – ostatni numer w roku 2014. Nie zwlekając więc dalej, życzę Wam spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia, a także szczęśliwego Nowego Roku. A co w numerze? Przede wszystkim Slipknot, którego ukryci pod maskami muzycy wykonują muzę z pogranicza heavy-nu-death metalu (zespół zagra jako jedna z gwiazd Impact Festu 2015). Reeves Gabrels, ex-gitarzysta Davida Bowie i aktualny wioślarz The Cure, opowie o procesie nagrywania solowej płyty. Zakk Wylde w wywiadzie nietypowym wyzna, jak przez 25 dni z rzędu wstawał skoro świt, by komponować nowy materiał.

 

Kolejnym mocnym punktem numeru jest jubileuszowy materiał z Yaniną Iwańskim, który mówi: „Muzyka musi Cię zatrzymać, jak Cię nie zatrzyma, to nie jest muzyką.” Mocne i bezpośrednie. Oprócz tego Kirk Hammett, jazzowy eksperymentator Charlie Hunter oraz wskrzesiciel shredu Guthrie Govan. Jednakże numer grudniowy trzeba mieć również z innego powodu: gitarowy konkurs świąteczny, w którym możecie zdobyć atrakcyjne prezenty pod choinkę. Powodzenia!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Slipknot

"Ze wszystkich zespołów, w których grałem Mick jest  moim ulubionym gitarzystą - naprawdę lubię z nim współpracować. Jest świetny technicznie. Pisze riffy, które miażdżą - robią na mnie ogromne wrażenie..."

strona 34

Zakk Wylde

"W przypadku naszej nowej płyty wiedziałem, że mam 25 dni zanim chłopaki zwalą mi się do studia i w tym czasie muszę napisać świeży materiał. Każdego dnia wstawałem, piłem kawę, szedłem do garażu, odpalałem Marshalla i składałem do kupy kolejne kawałki..."

strona 42

Kirk Hammett

"Wybuchowe solówki Kirka w dużej mierze oparte są na brzmieniu jego pedału wah i bardzo często są ważnym  elementem całej kompozycji, a bez nich Metallica straciłaby sporo ze swojej energii i witalności..."

strona 60
Łukasz Adamczyk
w Basiście

...a poza tym m.in.: Adrian Kulik, Ibanez BTB1406 VNF Premium, Spector Legend Classic 4 Bubinga, Sterling Ray 34 NT, Hartke HD150.
26 dodatkowych stron

Fender Fishman TriplePlay Stratocaster HSS

Kończący się już rok 2014 należy niewątpliwie do marki Fender, która obchodziła 60-lecie swojej najbardziej znanej gitary - Stratocastera. Z tej okazji amerykański  producent zaprezentował wiele jubileuszowych modeli, reprezentujących historycznie cały okres królowania tego niezwykłego instrumentu, od sześciu dekad cieszącego się olbrzymią popularnością gitarzystów.

strona 82

Ibanez RGIB6

Instrumenty z serii Iron Label są przeznaczone dla gitarzystów poruszających się w obszarach najmocniejszych brzmień. Gitary te są rozwinięciem linii RG, nic dziwnego zatem, że  oczekiwania stawiane "żelaznym" (iron) gitarom są wysokie.

 

strona 86

Vintage V100IT

Vintage to nie tylko sprzęt ze starego dobrego rocznika. To także marka gitar produkowanych przez angielską firmę John Horny Skewes & Co. LTD, bardzo popularnych również w Polsce, gdzie najbardziej znanym muzykiem grającym na gitarach Vintage jest Krzysztof Wałecki - lider rockowego tria Vintage.

strona 90