Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Wrzesień 2014

Magazyn fanów gitary

Numer wrześniowy jest wyjątkowy pod wieloma względami. Przede wszystkim w rolę nauczyciela bluesowego wciela się w nim sam Joe Bonamassa, którego nowy krążek ukazuje się właśnie w tym powakacyjnym miesiącu. Bluesową nutę ciągną po nim Mike Onesko i Dudley Taft – obu tych gitarzystów będziecie mogli zobaczyć na festiwalu Satyrblues 2014.

 

Krzysztof Misiak opowiada o swojej najnowszej, solowej płycie – załączamy z niej nuty do 4 wyjątkowych fraz, które już teraz możecie opanować. Wraz z autorem analizujemy też najnowszy krążek Slasha, prezentując kilka solowych patentów w jego stylu oraz propozycje sprzętu, który pozwoli Wam zabrzmieć jak Mistrz.

 

Ale to nie wszystko – w tym numerze zwiększona jest ilość treści sprzętowej: m.in. szczęśliwa 13 testów oraz zestawienie siedmiostrunówek. Oprócz tego lekcje gitarowe i basowe w różnych stylach. Ten numer Gitarzysty po prostu trzeba mieć!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Joe Bonamassa

Jest blues-rockowym artystą, o którym nie sposób ostatnio nie usłyszeć, ale pierwszy przyznaje, że radzenie sobie z ciągłymi głosami "krytykantów" jest już nieodłączną częścią tego zawodu. Z nowym albumem pełnym własnych utworów, Joe Bonamassa uzbroił się w Telecastera i jest gotów przystąpić do ataku.

strona 29

Slash

Podekscytowany gitarzysta opowiada o brzmieniu i odstawieniu na bok pedału wah na jego nowym, "bardziej-metalowo-brzmiącym" albumie.

strona 49

Dudley Taft

"Nie staraj się być kimś kim nie jesteś. Słuchacze preferują  szczerość. Bądź sobą, pracuj ciężko, trzymaj język za zębami, a serce miej zawsze otwarte..."

strona 42
Olaf Deriglasoff
w Basiście

...a poza tym m.in.: Piotr Urbanek, Sterling SUB Ray5, Hartke LH500, TC Electronic BlackSmith...
26 dodatkowych stron

Dean Deceiver CWH

Dean to jedna z "tych" marek. Założona została w roku 1977 w Chicago przez dwudziestoletniego wówczas Deana Zelinsky’ego. Legendarnym użytkownikiem gitar tej firmy był nieżyjący już Dimebag Darrell z grupy Pantera.

strona 61

E-II Eclipse FM TSB

Dla wielu gitarzystów symbol E-II jest jeszcze stosunkowo mało rozpoznawalny, ale przez ostatnich kilkanaście miesięcy nowa marka powstała po reorganizacji ESP ugruntowała już sobie mocną pozycję na rynku, prezentując znakomitą jakość znaną z wcześniejszych instrumentów japońskiego producenta.

 

strona 65

Ibanez SIX28FDBG-NT

Dwa miesiące temu opisywałem siedmiostrunowego Ibaneza RG3727FZ, a teraz przyszła pora na kolejne wiosło, tym razem ośmiostrunowe. Ibanez SIX28FDBG-NT, bo o tym  modelu mowa, jest przedstawicielem cenionej serii S, co  może nieco dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę przeznaczenie wcześniejszych gitar oznaczonych literą S.

strona 69