Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Lipiec 2014

Magazyn fanów gitary

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI URODZIN – tymi słowami witamy GRZEGORZA SKAWIŃSKIEGO na okładce lipcowego wydania magazynu Gitarzysta. Z tej okazji zapytaliśmy Artystę o refleksje dotyczące jego około 40-letniej kariery, a także o gorące newsy, takie jak budowa jego własnego, profesjonalnego studio.

 

KENNY WAYNE SHEPHERD opowie nam tym razem o swoich idolach – muzykach, którymi się inspirował. Ozdobą numeru jest też inny gitarzysta bluesowy – HENRIK FREISCHLADER, który szturmem zdobywa scenę blues-rockową. Jednakże prawdziwymi perełkami są w lipcu dwa artykuły: pierwszy dotyczy Led Zeppelin i tego jak powstawały ich legendarne płyty; drugi to zestaw gorących porad, które pomogą Ci poprawić swoje brzmienie.

 

W testach w tym miesiącu: Alvarez MD 60 Blade Classic RH4, LTD EC-401VF, EVH Striped, Ibanez RG3727FZ, Tanglewood TWJP, Ashdown Cube 40, Boss DA-2 Adaptive Distortion, Dr. J Shadow Echo i dwa Moogi: MF Drive, MF Delay. Oprócz tego, jak co miesiąc, lekcje na gitarę i bas.

 

Lipcowy numer Gitarzysty to Twoje obowiązkowe wyposażenie na wakacje!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Grzegorz Skawiński - artykuł

Rok 1954 był bardzo istotny w historii muzyki. W USA w ręce muzyków trafił Fender Stratocaster - najpopularniejsza na świecie gitara elektryczna. W Polsce, w Mławie urodził się Grzegorz Skawińśki, który w swojej karierze najczęściej posługuje się wspomnianą gitarą i podobnie jak Stratocaster znakomicie odnajduje się w różnorodnych i niekiedy odległych klimatach muzycznych, przez co jest znany i ceniony przez kilka pokoleń słuchaczy.

strona 28

Lepsze brzmienie? - artykuł

Wybór gitary i technika gry ma kluczowy wpływ na nasze brzmienie. Jednak nie mniej ważnymi elementami są pozostałe części zestawu, które mogą znacząco poprawić końcowy efekt.

strona 39

Led Zeppelin - artykuł

Ścieżki nagrywano "na setkę", a dodatkowe partie dogrywano tam, gdzie było to konieczne. Jeśli Led Zeppelin brzmi dla kogoś, jak album nagrany w pośpiechu, to dlatego, że tak właśnie było…

strona 46
Chuck Garric
w Basiście

...a poza tym m.in.: Fender American Deluxe Dimension V i Ashdown ABM 1000 Lite...
26 dodatkowych stron

Alvarez MD60 - test

W marcu tego roku w wieku 81 lat odszedł Kazuo Yairi, ceniony lutnik i współtwórca sukcesu marki Alvarez. W tym miesiącu sprawdzimy, jak w boju radzi sobie jeden z instrumentów pochodzących z serii Masterworks - MD60.

strona 62

Blade Classic RH-4 - test

W pierwszym miesiącu wakacji gościmy w redakcji gitarę Blade o niezwykle estetycznym wykończeniu i równie niezwykłych patentach technologicznych na pokładzie.

 

strona 66

Ibanez RG3727FZ-BH - test

Ibanez nie przestaje zaskakiwać w kwestii kolejnych propozycji gitar przeznaczonych dla miłośników cięższych brzmień, czego najlepszym przykładem są nowe modele z serii RG.

strona 74