Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Luty 2014

Magazyn fanów gitary

Leszek Cichoński – Panie i Panowie – człowiek, który wychował całą rzeszę polskich gitarzystów, zarówno poprzez pierwszą profesjonalną na rynku polskim szkołę „Blues-Rock Guitar Workshop” jak i późniejsze warsztaty w TVP. Oprócz wywiadu mamy dla Was dwie bluesowe zagrywki, wybrane specjalnie dla Gitarzysty przez Leszka.

 

Co oprócz tematu okładkowego? Gigant gitary jazzowej, który w latach 80. współpracował z Milesem Davisem – Mike Stern. Młodzi gniewni z Alter Bridge opowiadający o swojej najnowszej płycie „Fortress”, a także Zakk Wylde i Jake E Lee. W „Arsenale Gitarzysty” same perełki, którym królują trzy poszukiwane na rynku gitary: Fender Vintage Hot Rod 60s Stratocaster, Ibanez SA960 Premium oraz Washburn XM STD2.

 

Jak zwykle oprócz czytania, z naszym magazynem możecie pograć i co miesiąc nauczyć się czegoś nowego. Lekcje takie jak gitara klasyczna, gitara akustyczna, jazz, blues, funky, rock i metal, zapewnią Wam materiał do ćwiczeń na długie, zimowe wieczory. Polecam!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Leszek Cichoński - wywiad

Muzyk, kompozytor, twórca Thanks Jimi Festival a przede wszystkim popularyzator gry na gitarze, który za sprawą cieszących się ogromną popularnością podręczników, kursów multimedialnych i warsztatów jest Ojcem Chrzestnym kilku generacji gitarzystów…

strona 30

Alter Bridge - wywiad

Witajcie w najmocniejszej jak do tej pory, gitarowej wypowiedzi Marka Tremontiego i Mylesa Kennedy'ego.

strona 38

Jake E Lee - wywiad

Król riffu stojący za "Bark At The Moon" Ozzy'ego wraca z dobrowolnego wygnania z nowym, świetnym, hard-rockowym albumem.

strona 50
Agnieszka Kural
w Basiście

...a poza tym m.in.: Fender Cabronita P-Bass...
26 dodatkowych stron

Fender Vintage Hot Road ’60 Stratocaster - test

Słowo Vintage w świecie gitarowym ma już kultowy i prestiżowy wydźwięk. Gitarzyści posługując się tym określeniem często mają na myśli klasowe instrumenty sprzed kilkudziesięciu lat, charakteryzujące się znakomitym, naturalnym brzmieniem, rzadko spotykanym wśród nowych, lub nawet "zaledwie" kilkunastoletnich konstrukcji.

strona 56

Ibanez SA960QM Premium - test

Japońska dokładność i dążenie do doskonałości to nie tylko wzór do naśladowania, ale dla muzyków przede wszystkim powód do radości - dzięki temu powstają coraz lepsze instrumenty, w których sztuka lutnicza, rzemiosło i współczesna inżynieria harmonijnie się uzupełniają.

 

strona 60

Washburn XM STD2 - test

Firma Washburn Guitars ma za sobą bardzo długą, bo trwającą już ponad 130 lat, historię. Wszystko zaczęło się w roku 1883, kiedy to na mapie Chicago pojawił się pierwszy warsztat tego producenta.

strona 64