Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Listopad 2013

Magazyn fanów gitary

W numerze listopadowym gościmy gitarzystę gitarzystów – Andy'ego Timmonsa, który udzielił nam ekskluzywnego, obszernego wywiadu. Jakie ma podejście do improwizacji, jak komponuje swoje utwory, jakie sztuczki sprzętowe stosuje – tego wszystkiego dowiesz się u nas.

Dodatkowym rodzynkiem tego numeru są obszerne notatki Adama Fulary, który wybrał się na warsztaty Timmonsa, zorganizowane nieopodal Nowego Jorku: „Sztuka Frazowania”. Nile Rodgers to kolejna gwiazda listopadowego numeru – legendarny gitarzysta Chic i producent muzyczny, którego wartość dorobku wycenia się na 2 miliardy dolarów. Tylko u nas znajdziecie lekcję z tym mistrzem pop-funkowej gitary: „Złoty Groove”.

W tym wydaniu także pierwszy w Polsce test reinkarnacji gitary Fendera z lat 60. – modelu Coronado. Jak zwykle dajemy Wam też lekcje gitarowe w stylach – gitara klasyczna („Oda do radości” Beethovena), gitara akustyczna, jazz, blues, funky, rock i metal. Takiego pakietu, za tak małe pieniądze nie znajdziecie nigdzie indziej. Nie czekać – brać! :)

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Andy Timmons - wywiad + sztuka frazowania

"Oczywiście mam rockowe korzenie, ale przez te wszystkie lata studiowałem też klasykę i grałem mnóstwo bluesa, jazzu i wszystkiego pomiędzy…"

strona 30

Nile Rodgers - wywiad

+ lekcja

"Fender zakupił w bardzo dobrej cenie partię drewna olchowego. Nie dostarczono im go, więc musieli sami po nie pojechać. Kiedy dotarli na miejsce okazało się, że drewno to rosło w górach…"

strona 40

Smok Smoczkiewicz - wywiad

"Makłowicz podróżuje i poznaje kraje pod kątem kuchni, ja pod kątem muzyki. Zawsze musiałem pójść do jakiejś wioski i spytać na czym grają…"

strona 46
Piotr Leniewicz
w Basiście

...a poza tym: Leszek Biolik, Behringer Ultra Octaver UO300, Ibanez SRX530-BBT...
26 dodatkowych stron

Fender Coronado - test

Wszystkie słynne firmy mają na swoim koncie zarówno modele, które przeszły do historii, jak i eksperymentalne, które pojawiły się na krótko w jakimś okresie działalności firmy, by potem zniknąć na całe dekady. Czasem są one wskrzesane - pojawiają się rozmaite reedycje i FSR-y (czyli "factory special run"). Niekiedy jednak wracają do katalogu firmy jako regularne modele. Tak jest właśnie z testowanym właśnie "Coronado".

strona 62

Fret-King Black Label Corona GW - test

Geoff Whitehorn to żywa legenda progresywnej gitary, a jeśli połączyć doświadczenia jego oraz Trevora Wilkinsona - guru brytyjskiej braży lutniczej - instrument zrodzony w tym tyglu powinien być niezwykle intrygujący. Tym bardziej, że sam Artysta mówi o nim tak: "Jeśli na Coronie nie znajdziesz brzmienia, którego szukałeś, to ono prawdopodobnie nie istnieje!" Hmmm? Sprawdźmy…

strona 67

Ibanez RG970WBWZ-WLB Premium - test

Niewątpliwie seria RG to najbardziej rozpoznawalne i charakterystyczne gitary Ibaneza, a od momentu ich powstania pojawiły się już setki, jeśli nie tysiące wersji tych instrumentów posiadających najrozmaitsze modyfikacje i odsłony wizualne.

strona 74