Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Lipiec 2013

Magazyn fanów gitary

Joe Satriani – któż nie zna tego nazwiska – z klasy tego gitarzysty pochodzą takie nazwiska jak Vai, Hammett, Timmons czy Skolnick. W numerze gościmy także Andy'ego Jamesa – shreddera z UK, który płytą Sacred Mother Tongue „Out Of The Darkness” ustanowił nowe standardy w świecie metalowej wirtuozerii. Specjalnie dla Was publikujemy czterostronicową lekcję z młodym wirtuozem.

Nie zabrakło oczywiście tematu z naszego rodzimego podwórka: Grzegorz Kapołka. Nasz rozmówca od 1985 roku współpracuje z Irkiem Dudkiem, a od 1999 z zespołem Golec uOrkiestra. Rob Caggiano, który porzucił grupę Anthrax, opowie o projekcie: Volbeat. W numerze także Megadeth – wspólnie z Davem Mustainem i Chrisem Broderickiem zagłębiamy się w album: „Super Collider”. Mårten Hagström, Paul Gilbert, Otis Taylor i Daniel Kesler to kolejne nazwiska, które znajdziecie w tym numerze. Last but not least – jak mawiają wyspiarze ze słabością do herbaty – artykuł poświęcony pamięci Marka Jackowskiego, założyciela grupy Maanam, w którym o zmarłym niedawno gitarzyście wypowiadają się Jan Benedek i Michał Szulim. Polecam!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Joe Satriani - wywiad
Mag gitary, liryczny poeta sześciu strun, o którym Steve Vai powiedział: "Nikt na całym świecie nie potrafi napisać tak pięknych piosenek, jak Joe."
strona 32
Marek Jackowski - artykuł
Nagle zostawił nas samych ze swoją przepiękną muzyką. Zmarł 18 maja w San Marco di Castellabate, gdzie od kilku lat wiódł spokojne życie z żoną Ewą i trzema córkami. W końcu znalazł swoje wymarzone miejsce na Ziemi, by ją zostawić...
strona 38
Megadeth - Super Collider - artykuł
Klasyczny rock, bluegrass i stare dobre riffy Megadeth - wspólnie z Davem Mustainem i Chrisem Broderickiem zagłębiamy się w ich nowy album.
strona 56
Marco Mendoza
w Basiście

...a poza tym: Fender 70 Precision, Ibanez Premium BTB1405 i Sandberg Basic 4-string
26 dodatkowych stron
Ibanez UV70P, JS24P, AT10P - test
Dawno, dawno temu, w Kraju Kwitnącej Wiśni… tak mogłaby się zaczynać baśń o założonej przez potomków samurajów firmie Hoshino Gakki, która ma już - uwaga - 105 lat!
strona 64
Jackson SLATXMGQ3-6 Soloist - test
W kupionym w 1978 roku przez Grovera Jacksona od Wayne'a Charvela warsztacie produkowano na początku korpusy i gryfy SuperStrat do samodzielnego montażu, jednak poznanie przez Grovera legendy Ozzy'ego, Randy'ego Rhoadsa, zaowocowało nie tylko zupełnie nowym, sygnowanym modelem gitary, ale przyczyniło się do powstania marki Jackson.
strona 70
Blackstar ID:30TVP - test
Firma Blackstar Amplification powstałą z inicjatywy byłych pracowników Marshalla, którzy postanowili zmierzyć się z niełatwym zadaniem wprowadzenia na rynek nowej marki wzmacniaczy.
strona 74