Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Grudzień 2006

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Tom Morello - sylwetka
Zespół Rage Against The Machine otworzył dla Toma Morello drogę do czołówki światowych gitarzystów. W tym miesiącu przedstawiamy dziesięć rad tego muzyka.
Strona 14
Monte Pittman - wywiad
Zrobił karierę w iście amerykańskim stylu. Jeszcze kilka lat temu Monte Pittman był sprzedawcą w sklepie gitarowym w Los Angeles, a dziś jest zaufanym nauczycielem i... gitarzystą Madonny.
Strona 20
Wojciech Waglewski - wywiad
W tym miesiącu rozmawiamy z założycielem i liderem grupy Voo Voo, Wojciechem Waglewskim.
Strona 28
Hank Marvin - sylwetka
Filar grupy The Shadows, Hank Marvin, to postać wyjątkowo oryginalna. Muzyk zdaje się konsekwentnie trzymać swojego sposobu gry, nie biegając przy tym po całym gryfie.
Strona 60
Carvin V3 wzmacniacz gitarowy typu head - test
Firma Carvin, choć ciągle trochę mało znana w naszym kraju (niestety!), bez specjalnych fajerwerkó i wielkiego szumu, w tym roku obchodzi jubileusz 60 lat swojego istnienia
Strona 77
DigiTech RP250 procesor gitarowy - test
DigiTech RP250 to kontynuacja znanej serii RP. Poprzednie urządzenia, dzięki dużej funkcjonalności i dobrym właściwościom brzmieniowym, osiągnęły sporą popularność na rynku muzycznym
Strona 84
Blues: Jak ćwiczyć podciąganie strun - warsztat
Podciąganie to chyba najczęściej stosowany przez gitarzystów grających bluesa zabieg artykulacyjny. Można zaryzykować stwierdzenie, że nie sposób się bez niego obejść, jeżeli zależy nam na prawdziwie bluesowym frazowaniu i prawdziwie bluesowej tonalności.
Strona 136