Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Wrzesień 2006

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Trivium - wywiad
To najbardziej znany zespół metalowy młodego pokolenia, który swą siłę oparł na gitarowym duecie. Corey Beaulieu opowiada nam wszystko, co wie na temat gry w harmoniach.
Strona 30
Duety gitarowe - artykuł
Co dwie gitary, to nie jedna. W tym wydaniu "Gitarzysty" prezentujemy najbardziej utalentowane i niezwykłe tandemy gitarowe wszech czasów.
Strona 16
Skale według Satrianiego, cz. 2 - artykuł
W tym miesiącu przyjrzymy się skalom o brzmieniu molowym i dowiemy się, co o każdej z nich może nam powiedzieć heros gitary - Joe Satriani.
Strona 32
Joy Division - sylwetka
Tragiczne samobójstwo, fascynacja nazizmem, współpraca z producentem uzależnionym od narkotyków, do tego dwa ważne albumy.
Strona 40
OLP Petrucci gitara elektryczna - test
Mając do czynienia z tanimi wersjami gitar z najwyższej półki zawsze pojawia się pytanie, jak blisko producent kopii zbliżył się do oryginału. Jestem szczęśliwym posiadaczem takiego własnie oryginału, więc mam nadzieję, że nikogo nie zdziwi forma tego testu
Strona 68
Guild GAD-50 gitara akustyczna - test
Chyba żadna z firm zajmujących się produkcją gitar akustycznych nie kojarzy się ze Stanami Zjednoczonymi w takim stopniu, jak Guild. Bezkompromisowa jakość wyrobów i ponad 50 lat doświadczenia sprawiły, że marka ta stała się jedną z najbardziej liczących się na całym świecie
Strona 72
Jazz-rock: Pasaże akordowe - warsztat
Jeśli dobrze zrozumieliśmy, na czym polega zasada tworzenia pasaży akordowych, nie powinno być problemów z zagraniem pasażu jakiegokolwiek akordu, który tylko przyjdzie nam do głowy - nie tylko trójdźwięku, ale także czterodźwięku septymowego, akoru nonowego lub undecymowego, trójdźwięku z dźwiękiem dodanym itd.
Strona 116