Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Czerwiec 2013

Magazyn fanów gitary

Na okładce tego numeru Gitarzysty gościmy Tony'ego Iommiego – ikonę rocka, przy której wstyd rozdawać to miano innym znanym muzykom. Ojciec Chrzestny heavy metalu powraca obecnie wraz ze swą macierzystą formacją: Black Sabbath. Z dumą informuję, że jesteśmy patronem medialnym ich najnowszej płyty. Co więcej – każdy kto zaprenumeruje drukowaną wersję Gitarzysty w czerwcu, dostanie od nas nowe CD Black Sabbath w prezencie! A jeśli już jesteśmy przy tej kapeli, to nie można wspomnieć o jej liderze – Ozzym Osbournie – z którym gra kolejny gość naszego magazynu: Gus G, rewelacyjny, grecki gitarzysta, znany także z Firewind.

 

Oprócz wywiadu publikujemy także 4-stronicową lekcję z tym młodym wirtuozem. Oprócz tego Steve Vai, którego 12 czerwca gościmy wraz z 50-osobową orkiestrą we Wrocławiu – gitarzysta, który odmienił oblicze instrumentalnej muzyki gitarowej. Richie Kotzen, Robin Trower, John Scofield, Eric Gales + jak zawsze testy sprzętu oraz 7 lekcji gitarowych (od gitary klasycznej po metal) i 2 lekcje basowe... Po prostu musisz mieć czerwcowy numer Gitarzysty!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Tony Iommi - wywiad
"Pracowałem w fabryce i było mi naprawdę ciężko. Dookoła działało mnóstwo gangów i nie było zbyt wielu perspektyw. Muzyka była jedyną ucieczką - i dla nas, najwspanialszą z możliwych…"
strona 32
Gus G. - wywiad
"Mieliśmy poczucie wspólnej misji, wiarę we własną siłę i wolę do walki o swoje, sami przeciwko całemu światu - do tego nawiązuje tytuł ostatniej płyty: "Few Against Many…"
strona 38
Steve Vai - wywiad
"Gitara jest dla mnie narzędziem dla muzycznego wyrażania samego siebie. Kocham ją… nie wiem, chyba za wygląd, brzmienie - ciężko to wytłumaczyć…"
strona 46
Henkka Seppala
w Basiście

...a poza tym: Małgorzata Tekiel, Hand Box R-400, Ibanez Promethean P300H i... Bestie Układu Warszawskiego...
26 dodatkowych stron
Ibanez AFJ95-VSB - test
Ibanez to nie tylko rockowe wyścigówki. W tym miesiącu bierzemy na warsztat gitarę, którą upatrzyliśmy sobie na tegorocznych targach Musikmesse we Frankfurcie i poprosiliśmy firmę Meinl o dostarczenie jej do redakcji.
strona 70
Jackson SL2 Pro Soloist - test
Założona przez Grovera Jacksona firma narodziła się przy powstawaniu w manufakturze Wayne'a Charvela gitary dla Randy'ego Rhoadsa. Słynna V-ka zbyt mocno jednak odstawała designem od klasycznych modeli Charvela i opieczętowana została na główce nazwiskiem Jacksona.
strona 72
VGS RoadCruiser VST-110 - test
Choć firma VGS nie może pochwalić się kilkudziesięcioletnią historią i stosunkowo niedługo funkcjonuje na rynku, to mimo to zdążyła już wypracować sobie uznanie wielu klientów.
strona 79