Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Marzec 2013

Magazyn fanów gitary

Soundgarden powrócił silniejszy niż kiedykolwiek, z zaskakująco dobrą płytą. Na stronie 42 znajdziecie artykuł poświęcony tej supergrupie; Z zupełnie innej parafii pochodzi Piotr Restecki, którego masy kojarzą zapewne wyłącznie z udziałem w "Must Be The Music". Piotrek zdradza nam także swoje tajemne ćwiczenia, które pozwolą Wam wyćwiczyć zarówno palce jak i umysł. Materiał znajdziecie na stronie 58; Oprócz tego Mark Tremonti, Steve Vai, Steve Jones (Sex Pistols), zespół Chemia oraz Piotr Brzychcy (Kruk)...

Z działki sprzętowej chciałbym zwrócić Waszą uwagę na efekt BOSS Tera Echo (str. 80) – w momencie oddawania pisma do druku mieliśmy w naszej redakcji JEDYNY egzemplarz w Polsce (gorące podziękowania dla zarządu firmy Roland Polska). Pozostałe testy to: Ibanez S5470Q, Roland GC-1 Stratocaster, Sterling Silo 3,Akai Drive 3 Overdrive, Behringer Hellbabe Wah, DigiTech JamMan Solo XT, Fender Distort, Ibanez Airplane Flanger i Zoom MS-50G.

W marcu gościmy na okładce postać wyjątkową - "gitarowy bóg"... Steve Lukather. Jego granie obecne jest zarówno na każdej z 35 milionów sprzedanych płyt Toto, jak i nagraniach, będących kamieniami milowymi muzyki, takich jak "Thriller" Michaela Jacksona. Specjalny warsztat Steve'a znajdziecie na stronie 40.

Zapraszam więc do lektury ekscytującego, marcowego numeru Gitarzysty!

 

 

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Steve Lukather - wywiad
Wbiłem się w klimat "najszybszego gościa na gównianym Dzikim Zachodzie", a tak naprawdę nie jestem do tego stworzony…
strona 34
Soundgarden - artykuł
Raczej poświęcilibyśmy dodatkowy rok pracy na pisanie i nagrywanie płyty aby zadowolić fanów, niż wydali szybciej album, którego byśmy nie lubili…
strona 42
The Winter NAMM Show 2013 - fotorelacja
W dniach 24-27 stycznia, oczy branży muzycznej zwróciły się ku Anaheim. W tym niewielkim, kalifornijskim miasteczku odbywają się co roku najsłynniejsze targi muzyczne: The Winter NAMM Show.
strona 8
Beno Otręba
w Basiście

...a poza tym: Artur Telka, 2 lekcje basowe, Fret-King Black Label Perception, Ibanez AEB8E...
26 dodatkowych stron
Ibanez S5470Q Prestige - test
Dwa miesiące temu na łamach Gitarzysty ukazał się test gitary Ibanez S570DXQM, która - jak się okazało - całkiem dobrze poradziła sobie jako uniwersalne wiosło ze szczególnym naciskiem na zastosowanie jej w grze solowej.
strona 69
Roland GC-1 Stratocaster - test
Co powstanie z połączenia sił pioniera w dziedzinie syntezy dźwięku z doświadczeniem pioniera w dziedzinie budowy gitar elektrycznych?
strona 72
Sterling Silo 3 - test
Po niemal czterech latach od pojawienia się na rynku marki Sterling, Ernie Ball przedstawił nową, budżetową serię Sterling by Music Man S.U.B., mającą prezentować wysoką jakość znaną z droższych instrumentów, dostępną tym razem w jeszcze niższych, niezwykle atrakcyjnych cenach.
strona 76