Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Październik 2012

Magazyn fanów gitary

Wystarczy rzut oka na okładkę, by stało się jasne, że numer październikowy jest wyjątkowy. Steve Vai opowiada nam Historię Światła, możemy zagrać 7 fraz w stylu mistrza, a także zobaczyć detale jego słynnego Jema Evo.

Po przeciwnej stronie muzycznej sceny znajduje się legenda gitary bluesowej: Robert Cray, który opowiada o swej najnowszej płycie: "Nothin But Love". Na ring w październiku wkracza także gitarzysta The Black Keys: Dan Auerbach, który pozwoli Wam spojrzeć na muzykę przez pryzmat retro.

Jeśli dodamy do tego lidera Kreatora i gitarzystę T.Love, a potem okrasimy całość siedmioma lekcjami gitarowymi i dwiema basowymi - otrzymamy danie, na które skuszą się chyba wszyscy. Serdecznie polecam!

 

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Steve Vai - wywiad
"Nigdzie nie ma takiego zachodu słońca, jak na Hawajach. Nie da się tego opisać, ale niebo ma wtedy barwę bardzo podobną do lodów Creamsickle."
strona 28
Miland Petrozza (Kreator) - wywiad
"Nie moglibyśmy tworzyć tylko dlatego, że ludzie tego oczekują. W pierwszej kolejności sami musimy być zadowoleni z tego, co nagrywamy."
strona 42
Maciej Majchrzak (T.Love) - wywiad
"Nagle odkryłem, że taki mierny gitarzysta jak ja, mając do dyspozycji dobry instrument, zmienia się w całkiem niezłego gitarzystę. Nawet jak nie dociśniesz jakiejś struny to brzmi cudownie."
strona 52
Piotr Kubiaczyk
w Basiście

...a poza tym: Vincenco Maurogiovanni, Ibanez SR1205E i warsztaty basowe.
26 dodatkowych stron
Dan Auerbach (The Black Keys) - wywiad
"Patrzę wstecz i widzę te wszystkie niedoskonałości, dzięki którym muzyka jest tak wspaniała. Właśni całe to naiwne myślenie kiedy jesteś młody powoduje, że jest to wyjątkowe."
strona 46
Ibanez RG3XXV - test

Zacznijmy może nietypowo, jak na test, twierdzeniem, że Ibanez to jedna z tych firm, bez której muzyka jaką znamy dzisiaj, nie byłaby taka sama.
strona 60
Roland G-5 VG Stratocaster - test
Firma Roland, mając już za sobą 4 dekady działalności i ugruntowaną renomę światowego producenta sprzętu muzycznego, nie ustaje w rozbudowywaniu swojej oferty i poszukiwaniu nowatorskich rozwiązań.
strona 65